Site Rengi

Seksiyonel Fabrika Kapıları

Seksiyonel Fabrika Kapıları

Seksiyonel Fabrika Kapıları Endüstriyel seksiyonel kapılar, özellikle sirkülasyonun çok yoğun olduğu, giriş ve çıkışların kontrol altında tutulması gerektiği her türlü fabrika, depo ve binada kullanılabilen kapılardır. Seksiyonel fabrika kapısı olarak da bilinen bu kullanışlı ürünler, sandviç paneller arasına yoğun bir şekilde doldurulmuş poliüretan dolgusu ile büyük ölçüde ses ve ısı yalıtımı sağlarlar. Bu kapı sistemlerinde montaj yerine uygun yataklama yapılarak mevcut açıklıktan elde edilebilecek en yüksek verim elde edilir. Seksiyonel fabrika kapıları için kullanılan paneller ise standart olarak düz ya da beyaz renktedir.

Bunların yanında fabrikaların giriş ve çıkışlarında sıklıkla tercih edilen bu kapılar, uygulanacakları binaların mimari yapısına göre farklı renklerde de tercih edilebilmektedir. Manuel ya da motorlu olarak tercih edilebilen seksiyonel kapılarda herhangi bir elektrik kesintisi durumuna karşı manuel açılma sistemi de yer almaktadır.

Seksiyonel Fabrika Kapıları ve Teknik Özellikleri

Seksiyonel fabrika kapıları, özellikle yükleme ve boşaltma çalışmalarının yoğun olarak gerçekleştirildiği fabrika ve depo gibi yapılar için ideal kapı sistemleridir. İçi poliüretan malzeme ile dolgulu olan bu kapıların dış malzemesi ise çeliktir. Ancak seksiyonel kapıların dış malzemesi için farklı seçenekler de mevcuttur. Bu anlamda opsiyonel olarak alüminyum kapı panelleri ile de üretilebilirler. Alüminyum panellerden ya da çelik malzemeden imal edilmiş olmaları fark etmez, seksiyonel kapılar uzun ömürlü olmaları nedeniyle fabrika gibi tesisler için en ideal kapılardır.

Fabrikalar için tercih edilen seksiyonel kapıların en önemli özelliklerinden birisi de sızdırmaz özellikte olmalarıdır. Bu kapıların sızdırmaz olmasını sağlayan ise, dört bir taraftan kauçuk fitil ile çevrili olmalarıdır.

Kauçuk fitiller sayesinde fabrikalar olumsuz hava koşullarından tamamen izole edilmiş olurlar. Yine seksiyonel fabrika kapıları, yalıtım sağlamaları ile de avantajlı ürünlerdir. Böylece dışarıdaki soğuk ve sıcak havayı içeriye yansıtmaz yani fabrikaları kötü hava şartlarının olumsuz etkilerinden korur.

Sızdırmazlık ve yalıtım özellikleri ile ön plana çıkan seksiyonel kapılar, kullanım açısından da oldukça avantajlıdır. Çünkü bu kapılar motor otomasyon sistemi ile hareket ederler. Bu sayede çok kolay bir şekilde hareket ettirilebilirler. Özel tasarımlı caraskal sistemlerin kullanıldığı kapılar, kullanıcılarının ekstra güç sarf etmeden ve yorulmadan mekânlara giriş çıkış yapabilmelerine olanak tanır.

Fabrika gibi tesislerde seksiyonel kapı uygulaması yapılabilmesi için standart yataklamada en az 50 cm’lik bir kiriş alanının bulunması gerekmektedir. Bu sebeple tesislerde seksiyonel kapıların montajı için mutlaka yapay yataklama alanı oluşturulmalıdır. Standart yataklamanın dışında bu kapıların uygulaması içi giyotin yataklama, eğik yataklama ve yüksek yataklama gibi uygulamalar da gerçekleştirilebilmektedir.

Seksiyonel fabrika kapıları otomasyon sistemi ile hareket eden kapılardır. Ancak herhangi bir nesne algılamaları durumunda oluşabilecek zararların önüne geçmek için bu pnömatik kenar emniyet sistemine sahiptirler. Yine bu kapılar 5 mbar basınç hassasiyeti sayesinde herhangi bir basınç değişimini çok kolay bir şekilde algılarlar. Ayrıca yay kırılması veya halat kopması gibi yaşanacak olumsuz durumlara karşı emniyet sistemi ile donatılırlar. Emniyet sistemi ise maksimum kullanım güvenliği sunmaktadır.

Seksiyonel Fabrika Kapısı Fiyatları

Seksiyonel fabrika kapısı fiyatları ise kapının ebatlarına ve özelliklerine değişmektedir. Yani kapının monte edileceği fabrika ve depo gibi mekânlar için büyük boyutlarda bir kapıya ihtiyacınız varsa, bu durumda kapının maliyeti artacaktır.

Tüm bunların yanında seksiyonel kapı montajı, bakımı ya da tamiri gibi durumlar oldukça önemlidir. Bu anlamda mutlaka işinde uzman ve tecrübeli bir seksiyonel kapı servisi ile çalışmanız gerekmektedir. Ayrıca seksiyonel kapıların periyodik bakıma ihtiyaç duydukları unutulmamalı ve gerekli bakımları düzenli olarak gerçekleştirilmelidir.

Ürün Sipariş Formu