Site Rengi

Silikon Cephe Kaplama

Silikon Cephe Kaplama

Silikon cephe kaplama sistemi; mimari projelere uygun olarak betonarme döşemeye alüminyumdan imal edilmiş ankrajlar ile tespit edilmiş düşey elemanlar ve bunlara bağlanan yatay kayıtlardan meydana gelmektedir. Bu cephe kaplama sistemi ile belirtilen açıklıklarda ve her kat döşeme betonunda istenilen ayarın yapılabilmesini sağlayan alüminyumdan üretilen ankrajların binaya bağlantıları, özel paslanmaz çelik dübel ya da cıvatalar ile yapılmaktadır. Yine profillerin ankraja bağlantıları paslanmaz cıvata, burç ve özel pullar ile yapılmaktadır. Yatay kayıt bağlantıları ise paslanmaz çelik vida ila bağlanmaktadır.

Silikon Cephe Kaplama Özellikleri

Silikon cephe kaplama sistemleri, uygulandıkları binalar için pek çok avantaj sunmaktadır. Camın sadeliğini ve asaletini vurgulayan bu cephe kaplama sisteminde ısı camlar yapı cephesine özel bir şekilde yapıştırılır ve kaset profilleri ile tutturulur. Bunun yanında silikon cephe kaplama sisteminin sunduğu en önemli avantajlardan birisi de sızdırmazlıktır. Çünkü bu cephe kaplama sistemi üç noktadaki fitil emniyeti ile kesin sızdırmazlığı garantilemektedir.

Silikon kaplama cephe sistemi, aynı zamanda kolay ve hızlı bir şekilde montaj imkânı sunmaktadır. Ayrıca montaj sonrasında bakım ve temizlik gibi konularda kolaylık sunan sistem, binalara şık ve estetik bir görünüm kazandırmaktadır. Yine silikon cephe ile kaplanmış binalara dışarıdan bakıldığında alüminyum profiller görülmez, cam derzlerinde ise 15 mm genişliğinde ve 15 mm derinliğinde fuga yer almaktadır.

Cephe sisteminde yer alan cam paneller arasındaki sızdırmazlık çift EPDM fitil ile sağlandığı için, panellerin arasına ekstra sızdırmazlık silikonu çekilmesine gerek duyulmaz. Bu sayede de panellerin arasında gölge oluşumu engellenmiş olur. Yine istendiği takdirde seçilen herhangi bir panel gizli kanada dönüştürülebilir. Ancak dışarıdan hangisinin açılır kanat olduğu belli olmaz.

Silikon cephe kaplama sisteminde cam ve alüminyum panel arasında silikon, çift camda ise iki cam arasına komponentli silikon uygulanmaktadır. Ayrıca silikon çekme işlemleri sırasında silikon firmasının kalite kontrol test prosedürleri çerçevesinde prosesler kontrol altında tutulur.

Silikon Cephe Kaplama Sisteminin Montajı

Silikon cephe giydirme sistemi, binalara yüksek prestij, zenginlik ve estetik katması nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir. Camın sadeliğinin ön plana çıktığı bu cephe sisteminde kullanılan camlar, fabrika ortamında özel testlere tabi tutularak bonding silikonu ile kaset profillerine yapıştırılır ve sistem detaylarına göre kasa haline getirilir. Kasetler, taşıyıcı konstrüksiyonun üzerine şantiye ortamında kaset bağlantı takozları ile sabitlenir. Düşey ve yatay profiller çelik ankrajlar ile katlar arasındaki döşemeye monte edilir. Böylece ana karkas oluşturulur. Sonrasında ise oluşturulan alanların ölçüleri alınır ve cam panellerin ölçüleri çıkartılır.

Çıkartılan ölçülere uygun olarak kasetler kesilerek cam fabrikasına gönderilir ve orada istenilen cam özelliğine göre kasetlere camlar yapıştırılır. Oluşan cam paneller, klips yardımı ile önceden hazırlanan karkaslara monte edilir. Yine iki cam modül arasındaki fuganın derinlik ve genişliği mimari gerekliliklere göre değişiklik göstermektedir. Gereken güvenlik testlerinin ardından ise camlı kasetler alüminyum konstrüksiyon üzerine sistem aparatları ile bağlanır.

Silikon cephe kaplama sisteminde, film kaplı ısıcam paneller ya da film kaplı tek camdan meydana gelen arkası ısı yalıtımlı paneller kullanılabilir. Yapılara estetik ve zengin bir görünüm katan bu cephe kaplama sisteminde en önemli husus camın yapıştırılma işlemidir. Çünkü camlar, özel silikon ile tozsuz ve kuru bir ortamda yapıştırılmalıdır. Sonuç olarak silikon cephe kaplama sayesinde birbirinden şık dış cepheler oluşturmak mümkündür. Farklı ebat ve renk seçenekleri arasından yapıya en uygun olanı seçilerek kolay bir şekilde uygulanabilmektedir.

Ürün Sipariş Formu

    ETİKETLER: