Site Rengi

Ofis Bölme Sistemleri

Ofis Bölme Sistemleri

Ofis ve iş yerlerinde kullanılan tasarım uygulamaları, özellikle son yıllarda ciddi bir değişim göstermiştir. Farklı tipte tasarım araçlarının kullanıldığı bu sektörde, yenilenmiş olan sistemlerin kullanılması verim sağlamaktadır. Özellikle ofis bölme sistemleri, ofis tasarımı ile ilgilenen kişilerin en sık ihtiyaç duyduğu uygulamalar arasında yer almaktadır. Günümüzde sıklıkla kullanılan ofis bölme sistemleri belli bir alanı çalışanlar ve paydaşlar için en uygun biçimde bölümlendirmeyi sağlamaktadır. Bu sistemlerin kullanıldığı mekânlarda, çalışan kişilere verimli ve aktif çalışmaları adına daha fazla alan kalmaktadır.

Ofislere yeni bir görünüm kazandırmak ve ofiste çalışanların dikkatini pozitif yönde etkilemek için kullanılan bu sistemler, aynı zamanda iş yerlerinin çok daha modern bir görünüm kazanmalarını sağlar. Bunun yanında ofis bölme sistemleri ile dizayn edilmiş ofis ve işyerleri, müşterileri üzerinde verdikleri hizmet kalitesi bakımından da olumlu izlenimler bırakırlar.

Ofis Bölme Sistemleri ve Özellikler

Ofis bölme sistemleri, kullanılan malzemeye ve şekle göre değişiklik gösterir. Bunlar arasında en çok rağbet gösterilenlerden birisi de alüminyum doğrama malzemeden imal edilenlerdir. Bu bölme sistemlerinde 7 ile 8 cm genişliğinde alüminyum profiller kullanılarak çift camlı bölme sistemi uygulanabilir. Yine 4 cm kalınlığında ince bir profil ile cam cama tek camlı bölme de kullanılabilir. Bunların yanında çift camlı sistemler, daha çok sessiz alanlar oluşturulması için tercih edilir. Örneğin; bir çağrı merkezi ya da özel toplantı odası oluşturulması adına en uygun sistem, çift camlı bölme sistemidir. Çünkü ses izolasyonu için oldukça iyi sonuç verirler.

Tek camlı bölme sistemleri ise minimal ofisler yaratılmasına imkân verir. Eğer ses izolasyonuna gerek duyulmuyorsa ve sadece odaların bölünmesi amaçlanıyorsa, tek camlı sistem uygundur. Bu anlamda cam bölme sisteminde 5+5 lamine camlar kullanılarak çok rahat bir şekilde bölme sistemi oluşturulabilir. Ofis bölme sistemlerinde en önemli olan nokta ise, göze hitap eden esnek bir yapısının olmasıdır. Ayrıca uygulamada ne kadar çok alüminyum profil olursa sistemde o kadar akustik sağlanmış olur.

Bunların yanında cam ve türevi malzemelerin kullanıldığı ofis bölme sistemleri, aynı zamanda cam bölme olarak da bilinmektedir. Bu sistemler, ofislere dikkat çekici ve soyut nitelikler yükleyebilmektedir. Bunun için daha çok holdinglerde ya da büyük firmalarda kullanılırlar. Yine ofislerin modern bir görünüm kazanmasını sağlayan sistem, ses ve ısı yalıtımının en iyi şekilde ayarlanmasını sağlar. Böylece ortamın kış aylarında sıcak, yaz aylarında ise serin kalmasına imkân tanır.

Ofis Bölme Sistemlerinin Fiyatları

Ofis bölme sistemleri fiyatları, modeller değiştikçe farklılık göstermektedir. Bu anlamda alüminyum panel sistemlerinde belli bir fiyat aralığından bahsedilebilir. Yine çoğunlukla bölme sistemleri konusunda kararsız kalınması durumunda fiyatlar belirleyici olabilmektedir. Bölme sistemleri ile ilgili net bir fiyat bilgisi alabilmek için etkili birçok faktör bulunmaktadır. Bu faktörler arasında seçilen malzeme ve uygulama yapılacak alan yer almaktadır.

Bölme sistemi fiyatları, performans ve verim anlamında kıyaslandığında oldukça cüzi kalmaktadır. Ayrıca fiyatlar yıl içerisinde çok fazla değişmemektedir. Bunun için de ofisinizin ya da iş yerinizin ideal bir görünüme kavuşması ve yalıtım anlamında avantajlı hale gelmesi adında siz de bu sistemlerden yararlanabilirsiniz.

Tüm bunların yanında bölme sistemi tercihinde bulunurken iş yerinizde mevcut diğer dizayn olgularını da göz önünde bulundurmanız yararınıza olacaktır. Örneğin; iş yerinizin ya da ofisinizin fiziki özelliklerini gösteren plandan yararlanabilirsiniz. Eğer siz de bölme sistemi uygulaması için ofisinizin planından faydalanırsanız, bu sistemler ile ilgili çok daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Ürün Sipariş Formu