Site Rengi

Kayar Katlanır Kapı ve Pencere Sistemleri

Kayar Katlanır Kapı ve Pencere Sistemleri

Günümüzde oldukça ilgi gören kapı ve pencere sistemleri arasında alüminyum doğramadan imal edilen kayar katlanır kapı ve pencere sistemleri de yer almaktadır. Farklı renk seçenekleri ile yaşam alanlarına estetik bir hava kazandıran bu sistemler, özellikle dar alanlar için ideal tasarımlardır. Çünkü katlanabilir özellikleri ile dar alanlarda yerden tasarruf edilmesini sağlarlar. Ayrıca katlanır kapı ve pencere sistemleri, dayanıklılıkları ve kolay kullanımları ile her geçen gün popülerliklerini daha da arttırmaktadır.

Alüminyum kayar katlanır kapı ve pencereler, günlük kullanım için son derece elverişlidir. Bunun yanında alüminyum malzemeden imal edildikleri için çizilme ve darbelere karşı da son derece dayanıklıdırlar.

Kayar Katlanır Kapı ve Pencere Sistemlerinin Avantajları

Hem ev hem de iş yerleri için kapı ve pencereler oldukça önemli unsurlardır. Çünkü bir kapının odanın içine açılması ile dışarıya açılması dahi yerden tasarruf sağlayabilir. Genel olarak bakıldığında ise dar koridorlara açılan kapılar ile mutfağı küçük evlerde yer alan kapılar yer kaplamamaları adına sökülür ve bir kenara konulur. Ancak kapılar hangi ortamda bulunursa bulunsun önemli unsurlardır. Hem ısı yalıtımı hem de hijyen açısından işlev gören kapılar, kayar katlanır özellikte tercih edilirse hem kullanışlılık hem de yerden tasarruf anlamında büyük avantaj sağlarlar.

Bunların yanında kayar katlanır kapı ve pencere sistemleri imalatı için kullanılan alüminyum doğrama, pek çok açıdan avantajlı bir malzemedir. Bu anlamda günümüzde pasif evler de dâhil olmak üzere pek çok alanda en yüksek yalıtım standartlarını elde etmek için alüminyum malzemenin kullanıldığını görüyoruz.

Bahçe, teras ve balkon gibi dışarıya açılan mekânlarda kullanılan kayar katlanır kapılar, uzun yıllar boyunca kullanım imkânı sunarlar. Bunun en önemli nedeni ise alüminyum doğramanın hava koşullarına ve korozyona karşı oldukça dayanıklı olmasıdır. Bu anlamda alüminyum doğramadan imal edilen kapı ve pencerelerin ömrü yaklaşık olarak 40 yıldır. Yine alüminyum doğrama pencere ve kapılar, düşük ve yüksek sıcaklıklarda mekanik özelliklerini korurlar. Mekanik özelliklerini korumaları ise özellikle geniş çerçeve aralıklarının bulunduğu uygulamalarda oldukça önemlidir.Bunların yanında alüminyum doğramadan üretilen kayar katlanır kapı ve pencere sistemleri, yüksek kimyasal dirence sahiptir. Temizlik ve bakım açısından ahşap ve PVC pencere kapılara göre son derece avantajlıdırlar. Ayrıca alüminyum doğrama çevreci bir üründür. Dolayısıyla bu malzemeden imal edilmiş kayar katlanır kapı ve pencereler de çevre dostudur. Geri dönüşümlü özellikleri ile doğaya zarar vermeyen bu ürünler, aynı zamanda kurşun, cıva gibi zehirli ve kanserojen maddeler içermezler.

Kayar Katlanır Kapı ve Pencere Sistemlerinin Teknik Özellikleri

Yüksek taşıma kapasitesine sahip bu kapı ve pencere sistemleri ile farklı ebatlarda açıklıkların kolay bir şekilde kapatılması sağlanır. Avrupa standartlarına uygun olarak tasarlanan sistemin taşıyıcı rulmanları ise üst bölümde yer almaktadır. İçeri ve dışarı açılma imkânı sunan bu sitem; 24 mm genişliğinde cam elyaf takviyeli alüminyum profilleri ve EPDM fitilleri ile oldukça yüksek bir performans elde etmektedir.

1 metre genişliğinde ve 3 metrenin üzerinde kanat yapımına olanak tanıyan sistem ile 3-4 ve 6 kanatlı katlanan alüminyum doğramalar yapılabilmektedir. Yine tüm kapakların bir tarafa toplanabilmesi ise mekânlarda yerden tasarruf imkanı sunmaktadır.Tüm bunların yanında sistem, 1.8 mm ve 2.00 arasında et kalınlığında profiller ile 44 mm’ye kadar cam kullanımına izin verir. Ayrıca özel olarak tasarlanan büyük rulmanlar sayesinde tek el ile dahi hareket ettirilebilirler, sağa sola toplanabilirler.

Ürün Sipariş Formu