Site Rengi

Aluminyum Sürme Sistemleri

Aluminyum Sürme Sistemleri

Alüminyum sürme sistemleri, kapı ve pencerelerin imalatında uygulanan sistemlerdir. Bu sistemler, kullanıldıkları alanlara göre değişiklik göstermektedir. Özellikle kullanılan alüminyum ve camın özellikleri göz önünde bulundurularak üretilen sistemler, kullanıcıları açısından büyük kolaylık sağlamaktadır. Ayrıca alüminyum sürme sistemleri, kendi arasında gruplara ayrılmaktadır. Bunlar; yalıtımsız sürme sistemi, ısı yalıtımlı sürme sistemi ve ısı yalıtımsız sürme sistemidir.

Sürme kapı sistemleri arasında yer alan yalıtımsız sürme sistemi, özellikle dekoratif görünümü ile ön plana çıkar. Ayrıca bu sistem ısıcam takmaya uygun bir sistemdir. Ayarlanabilir makaraları ise kullanım açısından kolaylık sağlar. Yine ısı yalıtımlı sürme sistemleri de hem dekoratif görünümleri hem de kullanım açısından avantajlı ürünlerdir.

Alüminyum Sürme Sistemleri ve Özellikleri

Alüminyum sürme sistemleri, hem kullanım açısından sağladıkları avantajlar, hem de estetik ve şık tasarımları ile ön plana çıkmaktadır. Sürme kapı ve pencere sistemlerinde alüminyum malzemenin kullanılmasının pek çok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajların başında da alüminyumun uzun vadede dayanıklı olmasıdır. Korozyona uğramayan bu malzeme, aynı zamanda sağlıklı ve çevrecidir. Herhangi bir yangın riskinde gaz salınımına neden olmaz. Ayrıca alüminyum malzemeden imal edilen sürme kapı ve pencerelerin bakımı da oldukça kolaydır. Çünkü alüminyum doğası gereğince kimyasal direncine sahiptir. Bu nedenle de kolay temizlenirler. Yine alüminyum %100 geri dönüşümlü yani çevreci bir malzemedir.

Alüminyum malzeme, elektrostatik boyalar ile istenilen hemen her renge boyanabilir. Bu alüminyum sürme kapı ve pencereler, kullanıcılarının istekleri doğrultusunda istenilen renkte imal edilebilir. Alüminyumun istenilen renge boyanabilmesi ise, aynı zamanda dekoratif bir görünüm ortaya koyar. Aynı zamanda tasarım esnekliği sonsuz olan bu malzeme, ışığı ise mükemmel derecede yansıtır.

Alüminyum Sürme Pencereler

Alüminyum malzemeden imal edilen sürme pencere sistemleri, dayanıklı oldukları kadar çerçeve genişlikleri ile de ön plana çıkarlar. Çünkü bu sistemlerde pencere çerçeveleri daha dardır. Bu da daha geniş açıklıklara imkân tanımaktadır.

Bunun yanında rüzgâr yüküne de dayanıklı bu ürünler, istenilen renklerde tercih edilerek yapıların dış cepheleri ile uyum sağlarlar. Yine çok fazla güç sarf etmeye gerek kalmadan çekip sürülerek açılabilirler.

Alüminyum Sürme Kapılar

Özellikle geniş cepheleri dışarıya açmanın en iyi yolu sürme alüminyum kapılardır. Çünkü sürme kapılar; geniş görüş açısı sağlayarak teras, balkon ve bahçelere açılan kapıları, manzarayı da bölmeden dış dünya ile bütünleştirmeyi sağlar. Mekânlara değer katan bu kapılar, çok fazla çabaya gerek duymadan tek bir hamlede açılmaları ile de oldukça avantajlıdır.

Alüminyum sürme sistemleri içerisinde yer alan sürme kapılar; özellikle bahçe, teras ve balkonlar için tercih edilir. Bireyleri doğaya biraz daha yakınlaştıran bu kapılar, bireysel taleplere göre farklı boyutlarda imal edilebilmektedir. Bunun yanında sürme kapı sistemleri sürme sistemi bakımından da çeşitlilik göstermektedir. Paralel sürme ve kaldırma-sürme sistemleri de bunlar arasında yer almaktadır.

Paralel sürme ya da bir diğer adı ile “Volkswagen”, kapı ve pencereler için oldukça şık bir sistemdir. Bu sistemde sürülen kanatların her biri havalandırma için yana açılır. Bunun yanında kaldırma-sürme kapı sistemi ise, daha çok büyük alanlar için mükemmel bir çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır. Yine bu sistem üç ya da dört kanatlı olarak imal edilmektedir. Eşik gömülerek konforlu bir geçiş imkânı sunan kaldırmalı-sürme kapı sistemi, 6,5 metreye kadar istenilen hemen her ölçüde tercih edilebilir. Tüm bunların yanında alüminyum sürme sistemleri; sağlam donanımları sayesinde hırsızlığa karşı da oldukça korumalıdırlar. Ayrıca istendiği takdirde emniyet, ekstra donanımlar ile arttırılabilmektedir.

Ürün Sipariş Formu